Poziom pola elektromagnetycznego

Jaki jest dopuszczalny poziom pola elektromagnetycznego?

poziom pola elektromagnetycznego

Dopuszczalny poziom pola elektromagnetycznego

Limity natężenia pola elektromagnetycznego uległy zwiększeniu na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia. Spotkało się to z niezadowoleniem dużej części społeczeństwa. Obecnie dopuszczalny poziom pola elektromagnetycznego w środowisku wynosi do 10 W w przeliczeniu na metr kwadratowy. Dotyczy to częstotliwości mieszczącej się w zakresie 2-300 GHz. Jest to znaczący wzrost, w poprzednich uregulowaniach ten sam parametr wynosił 0,1 W/metr kwadratowy. Jeśli chodzi o pole elektromagnetyczne bhp jest niezwykle istotne, dlatego zmiana dopuszczalnych poziomów może niepokoić.

Sposoby na kontrolowanie pól elektromagnetycznych

Pomiar pola elektromagnetycznego powinien być przeprowadzany regularnie. Jest ono wytwarzane przez człowieka i otaczające nas wszystkich środowisko. Przestrzeganie norm jest istotne zarówno w codziennym funkcjonowaniu, jak i środowisku pracy, gdzie każdy chce czuć się maksymalnie bezpieczny. Obecnie niemal wszystkie urządzenia wykorzystywane w przemyśle działają w oparciu o elektromagnetyzm Natomiast materiały, z których powstają reagują na pole magnetyczne. Pomiary pola elektromagnetycznego w środowisku pracy można przeprowadzać za pomocą dedykowanych narzędzi. Jako pierwsze na myśl przychodzą proste monitory EMF, a następnie bardziej zaawansowane urządzenia o większej częstotliwości RF. Te pierwsze sprawdzają się w przeprowadzaniu pomiarów w biurach. Mierniki pola elektromagnetycznego przyjmują dwie formy: jednoosiową i trójosiową. Mierzą te same parametry, ale łatwo dostrzec między nimi pewne różnice.

Bezpieczna praca maszyn i urządzeń przemysłowych

Aby praca poszczególnych maszyn, urządzeń przemysłowych przebiegała bezproblemowo warto zdać się na akredytowane laboratoria. Są one odpowiedzialne za przeprowadzanie specjalistycznych prac badawczo-rozwojowych na temat pól elektromagnetycznych. Przeprowadzane ekspertyzy pozwalają na bezpieczną eksploatację maszyn i zapewniają bezpieczne warunki pracy. Doskonałym wyborem jest każde akredytowane laboratorium, wiele z nich pracuje mobilnie, dlatego nie ma trudności z dostępem do ich usług. Badanie oddziaływania pól elektromagnetycznych ma na celu ochronę interesów człowieka i środowiska naturalnego.

poziom pola elektromagnetycznegopole elektromagnetyczne bhppomiar pola elektromagnetycznegopomiary pola elektromagnetycznego w środowisku pracyakredytowane laboratoriaakredytowane laboratorium